Aktivity v okolí Camping 2000

Co dělat v okolí Camping 2000

Pěší turistika a stepování

Je zde nejen co vidět, ale také co dělat. V bezprostřední blízkosti leží Ještěd. Můžete se sem vydat s celou rodinou. Výlet trvá asi 2,5 hodiny, pokud jdete s malými dětmi. Trasa je vyznačena červeno-černo-bílým značením na sloupech, stromech a domech. Na vrcholu se můžete svézt na skútru, který vás odveze z hory zpět do kempu. Ještě pohodlnější je, že skútr můžete zaparkovat na recepci kempu, kde si ho vyzvedne půjčovna skútrů. Další trasy najdete v aplikaci „Komoot“. Můžete si ji stáhnout do telefonu a naplánovat si trasy ještě před začátkem dovolené.

Vodní sporty

Asi 15 minut od kempu se nachází Stráž pod Ralskem a 3 jezera v Hamru na Jezeře. U jednoho z jezer je pláž, kam můžete vyrazit s celou rodinou. Další jezero je určeno k rybaření. A jeden je vhodný pro vodní rekreaci, například vodní lyžování a windsurfing. Mezi skalními útvary na řece Ploučnici se můžete projet na kánoi mezi jezírky.

Ploučnice je malá říčka, která pramení na Ještědu a protéká kolem kempu. Pět minut od kempu můžete dojít k potoku. Najdete ho poměrně snadno, pokud vyjdete z kempu vpředu a dáte se doleva, pak pokračujte až k poslednímu domu na rohu a zde vejděte do lesa.

Cyklistika

Podél Ploučnice vede cyklostezka. Cyklostezka se jmenuje Ploučnice a najdete ji, pokud zadáte do Googlu „Cyklostezka Ploučnice“. Kromě pěší turistiky a stepování je velmi oblíbená také cyklistika. V okolí je mnoho cyklistických tras, mapy si můžete zakoupit na recepci, ale trasy najdete i na internetu.

Lanové centrum

Zábavu pro malé i velké (bez strachu z výšek) nabízí lanové centrum. Ten se nachází asi 15 minut od kempu. Zde můžete lézt na stromy na vodítku ve výšce asi 4 až 12 metrů.

Nakupování nebo občerstvení v Liberci

V Liberci, poměrně velkém městě vzdáleném asi 30 minut od kempu, můžete navštívit Dinopark a nakoupit v jednom z nákupních center: Gecko, Nisa nebo Plaza. Najdete zde také velké supermarkety: Lidl, Globus, Kaufland, Albert a Penny Market. Nejjednodušší je zadat název do Google Maps a pak tam rychle dojet.

Co dělat v Liberci:

  • Návštěva města Liberec: Město je známé svými historickými budovami, jako je katedrála sv. Petra. Barbory a radnice, stejně jako kulturní a nákupní možnosti.

  • Vydejte se na vyhlídku Ještěd: Jedná se o známou vyhlídku na rozhlasové věži s restaurací a hotelem na vrcholu hory. Odtud se naskýtá panoramatický výhled do okolí a můžete si prohlédnout i kemp.

  • Pěší turistika v Krkonoších: Jedná se o krásný národní park s horami, lesy, řekami a jezery, ideální pro pěší turistiku, cyklistiku a piknik.

  • Návštěva zoologické a botanické zahrady v Liberci: Jedná se o zábavnou aktivitu pro rodiny s dětmi, kde můžete vidět různá zvířata a rostliny z různých částí světa.

  • Navštivte město Jablonec nad Nisou: Toto město je známé svým šperkařským průmyslem s mnoha obchody a továrnami, kde si můžete koupit šperky.

  • Navštivte město Frýdlant: Toto město má krásné historické centrum s krásnými budovami a nádherným zámkem.

To je jen několik příkladů, v okolí kempu se můžete věnovat mnoha dalším aktivitám.

Na webu Tripadvisor si můžete prohlédnout všechny aktivity Liberce. Nejjednodušší na tom je, že si ji můžete prohlédnout ve svém vlastním jazyce.
Camping Tsjechie met Nederlandse eigenaar - Camping 2000

Vyhledejte a rezervujte si dovolenou na nadcházející letní prázdniny již nyní!

camping tsjechie - Camping 2000
Přijďte navštívit Camping 2000!
Průměrná známka 8,1
Co říkají ostatní
Přejít nahoru